JavaScript Switch Case Kullanımı

JavaScript’ te swich case kullanımı başka bir programlama dili biliyorsanız muhtemelen gördüğünüz bir yapıdır. Genel olarak kullanımını anlamanız için aşağıya bir örnek ekledim. Kodu alıp...

javascript

JavaScript’ te swich case kullanımı başka bir programlama dili biliyorsanız muhtemelen gördüğünüz bir yapıdır. Genel olarak kullanımını anlamanız için aşağıya bir örnek ekledim. Kodu alıp bir html dosyası oluşturun, içine yapıştırın, kaydedin ve çalıştırın. Sonra o gün hangi günde iseniz ona göre size mesaj verecektir. Örnek olarak ben çalıştırdığım çıkan uyarı şu şekilde.

Haftanın günleri JavaScript’ te 0 pazar günü, 1 pazartesi şeklinde devam etmektedir. var gunSay = new Date().getDay(); kodu hangi günde iseniz o güne karşı gelen sayıyı almaktadır. Case durumları karşılaştırmaktadır. Eğer mesela gün 0′ a eşitse Pazar yazıp break ile o durumdan çıkmaktadır. Break komutlarını mutlaka ekleyin yoksa sonraki durumları kontrole devam edecektir. Belki bu örnek için sorun teşkil etmese de sizin projenizde sıkıntı çıkarabilir sonraki duruma geçmesi.


Yazar Hakkında

Cevap veya Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorum Yok

Bu yazı için henüz hiç yorum yazılmamış. İlk sen yaz.

INFO4IDEA