Youtube

Youtubeda İzlenme Arttırma Yöntemleri

Bu yazıda “Youtube”da izleme sayısına etki eden birkaç detayı sizinle paylaşacağız. Yazımızda ki bu detayları eğer disiplinli bir şekilde uygularsanız “Youtube”da izlenme sayılarınızın gerçekten yükseldiğine şahit olacağınıza eminim.

1-Konu

Öncelikle Youtube kanalınızın konusuna karar vermeniz gerek. Kanalınızı gelişi güzel dilediğiniz şeyi kopyala yapıştır yöntemiyle oluşturduğunuz emek içermeyen videolarla kesinlikle büyütemezsiniz. Eğer kanalınız bir oyun kanalı olacaksa ona göre videolar atmanız lazım. Çoğunluğu çocuklardan oluşacak bir güruh ile siyaset haberleri paylaşamazsınız.

 

2-Ortalamanın Biraz Üstünde Ekipman

Çektiğiniz videoları düzenleyebileceğiniz  kapasitede bir bilgisayara sesinizi düzgün alabilecek bir mikrofona ve görüntünüzü net alabileceğiniz bir kameraya sahip olmanız gerek.

 

3-Küçük Resim

Videonuzu paylaştığınızda onun için küçük resimler hazırlayabilmeniz gerek. Orta seviye bir photoshop bilgisi ile bunun üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

 

4-Sosyal Medya

Paylaştığınız videoları Facebook ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde paylaşıp oralardan kullanıcı çekebilirsiniz. Kanalınızın adına hesaplar açabilirsiniz.

 

5-Devamlılık

Eğer youtube’da daha üst seviyelere çıkmak istiyorsanız videolarınızı sürekli bir hale getirmeniz gerek. İnsanlara sürekli taze şeyler sunmalısınız ki sizi unutmamalılar. Yoksa kullanıcılarınızı daha başlamadan kaybedersiniz. Kendinize her gün bir video paylaşma saati belirleyerek işinizi daha disiplinli bir hale getirebilirsiniz. Başlarda yorucu olsa da daha sonra bu duruma alışacaksınız.

 

6-Etiket , Başlık ve Açıklama

Videonuzu paylaştığınızda çektiğiniz video ile alakalı kelimeleri video sonunda etiket olarak eklemeyi unutmayın. Yoksa onca uğraşla çektiğiniz video izlenme alamayabilir. Ayrıca başlıkta çektiğiniz videonun içeriğine uygun ve kopya olmayan başlıklar seçmelisiniz. Kopya başlıklar genelde size hizmet etmeyecektir. Bundan kaçının. Ayrıca açıklama kısmına da oluşturduğunuz etiketlerden birkaç cümle kurabilir ve sosyal medya linklerinizi paylaşabilirsiniz. Bunlar kanalınızı olumlu yönde geliştirecektir.

 

7-Click Bait

Bu yöntemle eğer çok fazla abartmadığınız taktirde en kısa yoldan başarıya ulaşabilirsiniz. Oluşturduğunuz başlık veya küçük resimde video konusunu abartarak insanların ilgisini çekebilir ve tıklatmayı başarabilirsiniz. Fakat bunu yaparken fazla ayarı kaçırmamanız gerekir yoksa kanalınız ceza alabilir veya videonuz para kazanmaya kapatılabilir. Aşırı disslike alarak kanalınızın altta kalmasına hatta kapanmasına sebep olabilirsiniz.

4 comments / Add your comment below

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir