bitvoin vs altcoin

Bitcoin mi ? Altcoin mi?

Bitcoin, 3 Ocak 2009’da hayatımıza sessiz sedasız girdiğinden beri 21.yüzyılın en büyük icatlarından biri olarak günümüzde ki yerini aldı. Daha birkaç ay önce 20 bin dolar gibi rekor bir seviyeye yükselirken altcoinleri de kendisiyle birlikte zirveye taşıdı .

Elinde büyük meblağlarda Bitcoin bulunduran birkaç yatırımcının elindeki Bitcoinleri satacağını Twitter üzerinden açıklaması ve bir çok ülkenin Bitcoine yeni yaptırımlar uygulaması ile birlikte bugünkü değeri 10 bin dolar bandında seyrediyor .

Peki değeri bu kadar yüksek ve değişim oranı aşırı dengesiz bir para birimine mi yoksa değeri daha düşük bir Altcoine mi yatırım yapmalı ?

Bugün toplam 1585 adet sanal para birimi var be 800 kadarının değeri 1 milyon doların üzerinde . Bitcoin harici direkt olarak ulaşabildiğimiz birkaç kripto para var ama ya geri kalan yüzlerce para birimi ?

Bu para birimlerini alırken kullandığımız tek para Bitcoin ve biz bu coinlere ulaşmak için önce Bitcoin almalı ve bunun için komisyon ödemeliyiz . Daha sonra satarken de bir komisyon ödeyeceğiz . Bu Bitcoine bağımlı bir düzende eğer Bitcoin %10 değer kaybederse Altcoin %30 değer kaybedecektir . Bitcoin ve harici birkaç sanal para birimi hariç diğerleri biraz “ya tutarsa” mantığıyla bizi çekecektir .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir