netflix

Netflix : Evimizin yeni üyesi

Her zaman alışık olduğumuz sonlara sahip dizi ve filmlerin hayatımızı ele geçirdiği zamanlarda belki de imdadımıza yetişen beyaz atlı prensti Netflix . 

Her biri dev prodüksiyonlar olan filmleri ve dizileriyle bizleri ekrana mahkum eden , 1 sezon için çektiği tüm bölümleri bize sıkılmadan izletmeyi başaran , Hollywoodda görmeye alışık olduğumuz ve isimlerini ezbere bildiğimiz bir çok oyuncunun yanı sıra , filmlerinde yer verdiği genç oyuncuları milyonların hayranı olduğu isimler  olarak parlatması da ayrı bir başarıydı tabii .

Bugün doğduğu ABD topraklarında 50 milyon üzeri aboneye sahip bir dev . Eline geçen tüm parayı “yeni bir film daha mı çeksek ne  yapsak” düşüncesiyle savuran bu bonkör çocuk cesaretini toplayıp dışarı açılmaya karar verdiğinde artık sohbetlerimizin de bir parçası olmaya başlamıştı artık .

Bu yazıyı girdiğim tarihte Netflix’in hisseleri  Nasdaq borasında halk açık durumda ve  126 milyar doların üzerinde bir değere sahip . Yani onlarca ülkenin gayri safi yurt içi hasılasının üzerinde bir değer . Böyle bir meblağ elbet birilerinin ağzını sulandırmadı değil . Mesela adını duymaya alışık olduğumuz birkaç şirket bugünlerde Netflix’in karşısına bir rakip çıkarma derdine düşmüş . Bunlardan bazıları : Apple , Disney ve Amazon . Zaman ne gösterir bilinmez ama Netflix kolay bir lokma olmadığını çoktan bizlere gösterdi.

Tavsiye olarak :  Stranger Things izleyin ve izletin .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir