Video Kaydetme

Ekran Görüntüsü Almanıza Yardımcı Programlar

Oynadığınız oyunları sizde Youtubeda paylaşmak, bilgi sahibi olduğunuz konularda bilginizi toplumla bölüşmek isterseniz öncelikle bilgisayarınızda bir video kaydedici program yüklü olması gerekir. Yazımızda herkesin kullanabileceği bir kaç ekran görüntüsü kaydedici programı sizlerle paylaşacağız.

 

1-BANDICAM

Bandicam

Bandicam, windows için bilgisayar ekranınızda herhangi bir şeyi yüksek kaliteli video olarak yakalayabilen hafif bir ekran kaydedicidir. Ayrıca, PC ekranında belirli bir alanı kaydetmek veya DirectX / OpenGL / Vulkan grafik teknolojilerini kullanan bir oyunu yakalamak da mümkün.

Bandicam, yüksek sıkıştırma oranına sahip bir oyun yakalamada size yardımcı olacaktır. Video kalitesini özgün çalışmaya daha yakın tutarken, benzer işlevleri sağlayan diğer kayıt yazılımlarından çok daha üstün bir performans sunar.

Bandicam indirme linki

NOT: Bedava sürümü size sadece 10 dakika kesintisiz çekim sunar.

 

2-Camtasia Studio 9

Camtasia Studio 9

Ekran videosu kaydetmesin ek olarak videolara animasyon , ses , efekt ekleme konusunda en iyi programlardan sadece bir tanesidir.

30 günlük deneme sürümü boyunca süresiz olarak kayıt yapma imkanına sahip olabilirsiniz.

Camtasia Studio 9 indirme linki

 

3-XSplit

XSpit ile videolarınız kaydedebilir, Twitch ve Youtube gibi sitelere direkt olarak bağlanarak canlı yayınlar düzenleyebilirsiniz.

Eğer videolarınız ve canlı yayınlarınız daha kaliteli olmasını istiyorsanız 199 dolar vererek XSplitin ömür boyu sürümünü satın alarak kullanabilirsiniz.

XSplit indirme linki

 

4-AMCap

AMCap

AMCap, web kameranız tarafından kaydedilen video kaynağını yakalıyor ve doğrudan sabit diskinize kaydediyor.

Gerekli codec’lere sahip olmanız halinde AMCap ile kolaylıkla MPEG2 veya AVI biçiminde sabit diskinize video kaydedebilirsiniz. Diğer bazı ilginç seçeneklere de sahip; örneğin ekran görüntüsü alabiliyor veya görüntüye özel efekt (grafik kaplama, alfa karıştırma, şeffaflık, vs.) ekleyebiliyor.

AMCap indirme linki

 

5-FRAPS

FRAPS

Fraps, DirectX veya OpenGL grafik teknolojisi kullanan oyunlarla kullanılabilen evrensel bir Windows uygulamasıdır. Halihazırdaki formunda Fraps birçok görevi yerine getirir.

FRAPS indirme linki

1 comment / Add your comment below

  1. birde benden ekle yazıya Ocam programı var oda ücretsiz reklam çıkıyor ücretsiz sürümünde ama video alırken düzgün iş yapıyor ve videoya kendi adını eklemiyor kocaman ekranın ortasına

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir