Ford Mustang Bullitt

Ford Mustang Bullitt Avrupa’ya Geliyor

Ford, 458 beygirlik Mustang Bullitt serisini Avrupaya getiriyor. Bu yeni Ford Mustang Bullitt bu sene ilk olarak Detroit Otomobil Fuarında görücüye çıktı. Steve McQueen’in aynı isimli rekorlar kıran filminin 50. yıl dönümünü kutlamak için hazırlanan model Avrupa’da ilk olarak Cenevre otomobil fuarında görücüye çıkacak. Model , Avrupa’da Haziran ayında sahipleri ile buluşma şansı yakalayacak.

Ford Mustang Bullitt, 458 beygir ve 526 Nm tork ile birlikte Mustang GT’nin 5.0 litre V8 motorunun geliştirilmiş modeliyle güçlendirildi. Altı ileri vitesli manuel şanzıman ile birlikte, gazı kaymalara karşı bloke eden bir fonksiyona sahiptir.Saatte 260 km hıza ulaşabilen araç Mustang GT’den daha yüksek bir hıza sahip olacak.

Bullitt, standart bir egzoz sisteminin yanı sıra Shelby GT350’den gelen açık hava indüksiyon sistemi ve emme manifoldu özelliklerine sahiptir.

Ford Avrupa’nın Başkanı Steven Armstrong, Mustang Bullitt’in Avrupa’ya geleceğini açıklamasından sonra:”Hiçbir şey Mustang’in ruhunu, heyecanını ve sürüş zevkini Bullitt’deki kadar yaşatamıyor.” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir