WhatsApp

WhatsApp Beta Windows Phonelar İçin Yeni Özellik Sunuyor

Windows Phonelar için daha beta sürümünde olan WhatsApp 2.18 sürümü ile kullanıcılara yeni özellikler tanıyor. Yeni sürümde bulunacak özelliklerden biri Canlı Konum özelliği. Bu özellik belli bir süre boyunca konumuzu başkalarıyla paylaşmanıza imkan tanıyor. Özelliği kullanmak için sohbet odasından konuma dokunmanız yeterli. Daha sonra WhatsApp’ın  başkalarının nerede olduğunuzu bilmelerine izin verdiği süreyi ayarlıyorsunuz. Seçilebilecek ayarlar 15 dakika , 1 saat ve 8 saat. İstediğiniz zaman Durdur düğmesini tıklayarak bu özelliği durdurabilirsiniz. Bu özellik sadece 8 kilometrelik bir alanı kapsıyor.

Beta sürümünün getirdiği özelliklerden biride Grup Bilgisine bir arama fonksiyonu ekliyor. Bu özellikle sayesinde kullanıcılar anında grup üyelerine ulaşabiliyorlar. Son olarak , Verileri İndir seçeneği ile mesajlarınızı telefonunuza indirebilirisiniz. Bunun için tanınan süre 20 gün ve veriler hazırlandıktan sonra 30 gün içinde WhatsApp sunucusundan kaldırılacağını unutmayın .

Çoğu zaten İos ve Android’de bulunan bu özellikleri Windows işletim sistemli telefonlarınıza ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Bu dosyalar için telefonunuzda 28.75 MB alan açmanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir